Vybavenie pneuservisu

Autor: Andrej Hossa | 11.12.2020 o 15:23 | (upravené 12.12.2020 o 17:51) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  92x

Pri zakladaní pneuservisu je nesmierne dôležité dbať nielen na všetky administratívne opatrenia, ale rovnako aj na správne vybavenie. 

Pneuservis predstavuje dielňu, ktorá sa zameriava na montáž pneumatík, ich vyvažovanie, skúšanie a opravu. Do základnej výbavy tohto druhu dielne patria určite nožnicové zdviháky, rozvod stlačeného vzduchu, stroj na vyvažovanie a podobne. Ako založiť vlastný pneuservis a čo všetko je nevyhnutné pre jeho legálne prevádzkovanie?

Založenie pneuservisu

            V prvom rade je nesmierne dôležité splniť všetky administratívne úkony. Prvým a základným krokom je založenie živnosti, teda získanie živnostenského oprávnenia. Živnosť je v našich zákonoch chápaná ako činnosť prevádzkovanú samostatnou osobou pod vlastným menom, na vlastnú zodpovednosť. Túto činnosť môže vykonávať fyzická aj právnická osoba ak spĺňa zákonom ustanovené podmienky.

            V prípade pneuservisu ide konkrétne o remeselnú živnosť, pri zakladaní ktorej je potrebné preukázať odbornú spôsobilosť. V skratke je teda potrebné sa preukázať výučným listom alebo iným dokladom. Pri založení živnosti je dôležité vedieť v akej oblasti chcete podnikať, uviesť obchodné meno a potom tieto náležitosti ohlásiť na živnostenskom úrade.

Živnosť

            Založenie živnosti je možné rovnako prostredníctvom internetu ako aj elektronicky. Pri osobnom stretnutí ju musí osoba nahlásiť sama osobne, ale môže pomocou splnomocnenia poveriť aj inú osobu. Právnická osoba nahlasuje živnosť prostredníctvom štatutárneho orgánu. Elektronické nahlasovanie je omnoho pohodlnejšie a stačí vám len občiansky preukaz s elektronickým čipom a elektronickým podpisovaním, čítačku čipových kariet a aplikáciu na prihlasovanie týchto kariet.

Vzdelanie je kľúčové

            Či už sa chcete zamestnať alebo založiť vlastný podnik v oblasti automobilového priemyslu, vzdelanie je kľúčovým aspektom. Vyžaduje sa ukončené odborné vzdelanie s maturitou, prípade ukončený relevantný kurz. Vzdelanie a kvalifikácia je základom pre založenie kvalitného autoservisu, či pneuservisu. Rovnako vám môže dopomôcť aj k vytvoreniu stabilného systému podnikania a vedenia tejto služby pre vašich zákazníkov.

Pneuservis

            Pneuservis, rovnako aj ako autoservis sú služby pre zákazníkov, ktoré sú nesmierne využívané. V súčasnosti si kupujeme čoraz viac áut a preto ide o zamestnanie, ktoré má obrovský potenciál a oplatí sa vytvárať aj vlastné podniky. Okrem základného administratívneho vybavenia budete potrebovať aj množstvo techniky, ktorá je tiež finančne náročná, no pre správne realizovanie opráv nesmierne dôležitá. Nakupujte piestové kompresory a iné nezbytnosti  pohodlne aj na internete v rôznych špecializovaných predajniach.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Skončí Matovičova ruská vakcína ako Ficov kubánsky liek? Už sa ním nelieči

Premiér mlčí, či vakcínu ešte chce, Krajčí stále váha.


Už ste čítali?